Prvenstvena pobjeda na Rujevici nakon 92 dana: Rijeka nastavila sjajni niz protiv Slaven Belupa

RIJEKA je svladala Slaven Belupo s 2:0 u 19. kolu Prve HNL i približila se na tri boda od Osijeka i Hajduka, koji dijele drugo mjesto na ljestvici.

Izabranici Matjaža Keka prekinuli su tako niz od 92 dana bez ligaške pobjede na domaćem travnjaku.

Hrvatski prvak je poveo u 12. minuti. Mišić je ubacio iz kornera, a Punčec je bio najviši za 1:0. Bio je to ujedno prvijenac za Roberta Punčeca.

Potvrda Rijekine pobjede stigla je u 87. minuti. Gavranović je pucao, vratar Slavena je kratko odbio, a Črnic odbijanac pospremio za 2:0.

Također, Rijeka u posljednje 23 utakmice ne zna za poraz od Slavena, uz 12 pobjeda i 13 remija. Momčad iz Koprivnice posljednji je put pobijedila današnjeg rivala 2011. godine kod kuće (1:0), a u gostima je slavila 2009. (2:3).