HNL

Šibenik razbio i zakucao Lokomotivu na dno HNL-a. Briljirao Hajdukov posuđeni igrač

Matija Habljak/PIXSELL

ŠIBENIK je pobijedio Lokomotivu 4:0 u zaostalom, 14. kolu HNL-a.

Junak gostiju je ofenzivac Emir Sahiti koji je u 27. i 44. minuti zabio dva gola. Oba je zabio nakon bijega, a prvi je izgledao posebno atraktivno kada je uz pomoć okvira gola zabio za vodstvo. Kod drugog je također pobjegao domaćoj obrani i lako poentirao pored Krševana Santinija.

Sahiti je igrač Hajduka na posudbi u Šibeniku.

Treći gol za Šibenčane zabio je stoper Karlo Bilić u 79. minuti poslije ubačaja iz slobodnog udarca kapetana Marka Bulata.

Četvrti gol zabio je Deni Jurić u 90. minuti. Asistent je opet bio Marko Bulat ubačajem iz kornera. Jurić je dočekao loptu na 13-14 metara i lijepo opalio u mrežu Lokomotive.

Lokomotiva je nakon ovog poraza ostala posljednja, a Šibenik je skočio na sedmo mjesto i ujedno prekinuo niz od četiri uzastopna poraza.

Šibenik za četiri dana gostuje kod Dinama, a Lokomotiva isti dan gostuje u Splitu kod Hajduka.