SP KROS - KIPCHOGE NAJBRŽI, PETRIČEVIĆ 99.

Kenijski atletičar Eliud Kipchoge osvojio je zlatnu medalju u juniorskoj konkurenciji na 8.000 metara na 31. Svjetskom prvenstvu u krosu.

Kipchoge je u samoj završnici utrke prestigao Bonifacea Kipropa iz Ugande i sa dvije sekunde boljim rezultatom izborio pobjedu. Treće mjesto pripalo je Kenijcu Solomonu Bushendichu.

U utrci na osam kilometara nastupio je i hrvatski junior Matija Petričević, koji je s rezultatom 27:22 osvojio 99 mjesto od 116 natjecatelja koji su završili utrku.

U utrci na 4.000 metara kod žena slavila je Kenijka Edith Masai ispred Etiopljanke Werknesh Kidane i Kenijke Jane Gakunyi.

REZULTATI:

JUNIORI - 8.000 m:

1. Eliud Kipchoge (Ken) 22:472. Boniface Kiprop (Uga) 22:493. Solomon Bushendich (Ken) 22:51

ŽENE - 4.000 m:

1. Edith Masai (Ken) 12:432. Werknesh Kidane (Eti) 12:44 3. Jane Gakunyi (Ken) 12:46