Subašić primio gol kod Rennesa, Marseille jedanaest utakmica bez pobjede

VRATAR hrvatske nogometne reprezentacije Danijel Subašić branio je čitavu utakmicu za Monaco koji je u susretu 35. kola francuskog prvenstva na gostovanju kod Rennesa odigrao 1:1 (1:0).

Momčad iz Kneževine povela je preko Heldera Coste (14), no nije uspjela sačuvati prednost, na konačnih 1:1 je iz velike gužve poravnao Sio (80).

Mario Pašalić nije konkurirao za nastup u dresu Monaca.

U vrhu ljestvice, iza leđa PSG-a, vodi se napeta bitka. Čak četiri kluba su u borbi za drugo mjesto u samo dva boda razlike, Monaco je tri kola prije kraja prvenstva treći sa 59 bodova, koliko ima i drugi Lyon, dok slijede Nice i Saint-Etienne sa po 57. Rennes je sedmi sa 52 boda.

Marseille gotovo tri mjeseca nije nikoga pobijedio

Marseille je upisao novi kiks u prvenstvu u kojem još od 2. veljače nije upisao pobjedu. Prošlog tjedna nakratko je pod novim trenerom Marseille slavio zbog pobjede u kupu protiv Sochauxa, no na Velodromeu su ponovo ostali bez punog plijena. S Nantesom su odigrali samo 1:1 i to na tragičan način - autogolom N`Kouloua u 31., golom Thauvina za izjednačenje u 49. minuti, a zatim isključenjem veznjaka Romaoa samo sedam minuta kasnije.

Marseille je tek šesnaesti sa 41 bodom i još se nije spasio od mogućeg ispadanja. Druga liga je samo pet bodova niže, tri kola do kraja.

Paris SG je sa 86 bodova odavno osigurao naslov prvaka.

REZULTATI 35. KOLA,

Petak:
Nice - Reims 2-0 (Germain 11, Ben Arfa 56-11m)

Subota:
Toulouse - Lyon 2-3 (Tisserand 50, Ben Yedder 82 / Grenier 73, Lacazette 80, Tolisso 85)

Nedjelja:
Marseille - Nantes 1-1 (Thauvin 49 / Nkoulou 31-ag)
Saint-Etienne - Lorient 2-0 (Roux 76, 90+2)
Montpellier - Troyes 4-1 (Roussillon 13, Saunier 28-ag, Martin 34, S. Camara 55 / Darbion 20)
Gazelec Ajaccio - Bastia 3-2 (Boutaib 20, Pujol 37, Larbi 63-11m / Ngando 9, Cahuzac 76)
Guingamp - Caen 1-1 (Sorbon 82 / Rodelin 30)
Rennes - Monaco 1-1 (Sio 80 / Helder Costa 14)