hrvatski treneri

Tudor u debiju srušio Mourinha. To je slavnom treneru prvi poraz sezone

VERONA je pobijedila Romu 3:2 u četvrtom kolu Serie A, što je senzacija s obzirom na učinak tih momčadi ove sezone.

Momčad koju je prvi put vodio Igor Tudor je, naime, izgubila sve tri dosadašnje utakmice Serie A i Romu je ugostila kao 19., predzadnja na tablici.

Zato je trener Eusebio Di Francesco dobio otkaz i naslijedio ga je Tudor, koji je imao najteži debi.

Jose Mourinho došao je u Veronu kao lider Serie A. Njegova Roma je pobijedila sve tri prvenstvene i jednako toliko utakmica Konferencijske lige.

Ipak, pala je kod autsajdera, a Igor Tudor je uzeo najveći skalp u karijeri.

Roma je povela u 36. minuti golom Lorenza Pellegrinija. Za Veronu je u 49. minuti izjednačio Antonin Barak.

Vodstvo domaćinu donio je Gianluca Caprari u 54. minuti, ali četiri minute kasnije autogolom je izjednačio Ivan Ilić.

Ipak, gol za 3:2 te veliku pobjedu Verone i Tudora zabija Davide Faraoni u 63. minuti.