ULEB Kup: U finalu Makedonikos i Lietuvos Rytas

U FINALU košarkaškog ULEB Kupa, što će se održati 19. travnja u belgijskom Charleroi, igrat će grčki Makedonikos i litavski Lietuvos Rytas.

Premda su Grci u prvom polufinalnom dvoboju u Vršcu izgubili od Hamofarma 23 koša razlike (84:107) u uzvratu su uspjeli nadoknaditi veliki zaostatak, te pobjedom 96:65 izboriti plasman u finale. Makedonikos je u prvoj četvrtini stvorio 14 koševa viška (28:14), međutim do poluvremena su gosti smanjili na devet razlike. U trećoj dionici Grci su primili svega devet koševa, a postigli 23 i tada je postalo jasno kako bi mogli prirediti pravu senzaciju. U posljednjoj dionici samo su povećali prednost i veliko slavlje na parketu dvorane u Kozani moglo je započeti. Junaci grčke pobjede bili su Mickeal (32), Hutson (16) i Papamakarios 815). Slaven Rimac je za grčku momčad odigrao 15 minuta i postigao je devet koševa. Najefikasniji u redovima Hemofarma bili su Popović (16), Topić (14) i Cummings (12).

U drugom polufinalnom susretu Lietuvos je u Vilniusu pred 11.000 gledatelja pobijedio španjolsku Pamesu iz Valenciije 75:65 (12:16, 25:20, 21:16, 17:13) te tako nadoknadio dva koša zaostatka iz prve utakmice u kojoj je Pamesa slavila 77:75. Najzaslužniji za trijumf domaćina bili su Roberts Stelmahers (16 koševa, 6 asistencija), Tryrone Nesby (16) i Tomas Delininkaitis (12). Jedini igrač u redovima Pamese koji je ubacio više od deset koševa bio je Igor Rakočević (17). Fabricio Oberto je postigao tek osam koševa, a Antoine Rigaudeau šest koševa.