Realova prva pobjeda u novoj godini: Vratio se starim navikama iako je protiv Espanyola igrao s desetoricom

PORAZI od Valencije i Atletica otrijeznili su Real i prekinuli fatastičnu seriju od 22 pobjede zaredom, ali Ancelottijevoj momčadi nije trebalo dugo da se vrati onom što je navikla.

Nakon neuspjeha na Mestalli i Calderonu, "platio" je Espanyol, kojeg je Real u 18. kolu Primere na svom terenu pobijedio 3:0 i tako se na najbolji način pripremio za također domaći uzvrat osmine finala Kupa protiv Atletica, u kojem lovi dva gola zaostatka iz prve utakmice.

James Rodriguez u 12. minuti zabio je prvi gol i tako sjajno okončao odličnu akciju Balea i Ronalda. Velšanin je u 28. minuti postigao još jedan odličan Realov gol, a konačnih 3:0 svojim prvim golom u Primeri postavlja Nacho Fernandez u 77. minuti na dodavanje Arbeloe.

Realu pobjeda nikako nije bila upitna, iako je još od 53. minute ostao s igračem manje, kada je Fabio Coentrao zbog udaranja protivnika dobio izravni crveni karton.