Žestoki derbi francuskog sjevera i juga: Zlatan donio pobjedu kod Marseillea, iako je PSG gubio s igračem manje!

VELIKI DERBI Olympiquea i PSG-a u 9. kolu Le Championnata opravdao je očekivanja što se tiče borbenosti, uzbuđenja i preokreta, jer PSG je pobijedio 2:1, iako je od 34. minute gubio 0:1 i imao igrača manje.

Na Velodromeu su poveli domaćini nakon što je Thiago Motta skrivio penal, za što je dobio izravni crveni karton (do kraja susreta bit će podijeljeno i sedam žutih), a iz jedanaesterca pogađa Andrew Ayew.

U zadnjoj minuti prvog dijela desni bek Van der Wiel ubacuje u kazneni prostor, gdje utrčava Maxwell, njegov kolega sa suprotnog boka i glavom zabija pored istrčalog golmana domaćih Mandande.

U 66. minuti, drugi penal na utakmici, ovaj put za PSG, nakon šti je srušen branič Marquinhos, a Zlatan Ibrahimović zabija za konačnih 1:2 i ostanak Parižana na vrhu, kojeg dijele s Monacom.