EYOF: JOSIPA JELIČIĆ OSVOJILA SREBRO

Kada se činilo kako će Hrvatska i drugog dana natjecanja na 7. izdanju Olimpijskog festivala europske mladeži (EYOF) ostati bez medalje, u posljednjoj dosciplini atletskog programa Josipa Jeličić je osvojila srebrno odličje u bacanju diska.

Prvu hrvatsku medalju na Igrama, što se od 26. srpnja do 2. kolovoza održavaju u Parizu, 17-godišnja članica zagrebačke Mladosti osvojila je bacivši disk u posljednjem pokušaju na 45.42 metra.

"Sretna sam što sam osvojila srebrnu medlju, ali i pomalo tužna što nisam bila prva. Natjecanje je bilo vrlo neizvjesno, no nisam zbog toga bila nervozna. Bila sam maksimalno koncentrirana."

Josipa Jeličić je vlasnica najboljeg rezultata ove sezone u svom uzrastu (49.11), međutim prije nastupa u Parizu sudjelovala je na Europskom prvenstvu za mlađe juniore u Finskoj, te na juniorskom prvenstvu u Kanadi, pa je praktički cijeli sedmi mjesec na putu.

"Nakupilo se malo umora, no vjerovala sam kako na Igrama mogu do medalje i to sam ostvarila," dodala je Josipa.

Predstavnika u finalu imali smo i u utrci na 3.000 metara, međutim Blaž Zelić je "puknuo" i na koncu osvojio predposljednje, 18. mjesto s rezultatom 9:16.00.

Priliku za borbu za medalju imat će i Željko Vincek koji je izborio plasman u finale na 400 metara. Vincek je rezultatom 48.84 osvojio prvo mjeto u svojoj polufinalnoj skupini. U finale su se plasirali i Ivana Čerkez u bacanju kugle, te Jan Bičanić u bacanju diska. Ivana je imala sedmi rezultati kvalifikacija (13.04 metara), dok je Bičanić finale izborio jedanaestim rezultatom izlučnih nadmetanja (50.40 m). Goran Rapaić je zapeo u kvalifikacijama skoka u dalj, osvojivši šesto mjesto u prvoj polufinalnoj skupini sa skokom 6.64 metara. U prvoj rundi najecanja ispala je i Klara Sušić na 100 metara s preponama (15.32), baš kao i Nikolina Horvat na 400 metara (58.47). Marija Lončarević je u polufinalu na 1.500 metara bila predposljednja, 11. u skupini (5:13.79)

Stolnotenisači su uspješno otvorili natjecanja u Carpentier Sport Centru. Tomislav Kolarek, Ivan Slamić, Ivanka Bilobrk, te Sanja Pauković upisali su pobjede u svojim prvim nastupima po skupinama.

Plivači su i drugog dana natjecanja na Vallerey bazenu ostali bez A finala. Najbolji rezultat ostvario je Aleksandar Damjanić, koji je na 100 delfin bio šesti u B finalu, te ukupno 14. (59.22). Za poredak od 9. do 16. mjesta borila se i Sara Ambrus, koja je rezultatom 2:31.73 bila posljednja u B finalu. Ante Krizan je na 200 prsno bio 21. (2:31.42), Dominik Straga 22. na 400 slobodno (4:19.01), Martina Šestak 26. na 200 mješovito (2:38.75), dok je Zrinka Korač bila 27. na 100 slobodno (1:03.17).