OI TOKIO

HRVATSKA - CRNA GORA 12:10 Vaterpolisti izborili utakmicu za peto mjesto

HRVATSKA muška vaterpolska reprezentacija igrat će za peto mjesto na Olimpijskim igrama u Tokiju. U prvoj utakmici razigravanja za plasman od petog do osmog mjesta Hrvatska je svladala Crnu Goru s 12:10 (1:0, 5:4, 3:3, 3:3).

Bio je ovo drugi dvoboj Hrvatske i Crne Gore u Tokiju i druga pobjeda naše reprezentacije. U dvoboju u skupini prije osam dana bilo je 13:8.

Najefikasniji u sastavu Hrvatske bio je Ante Vukičević s tri gola, po dva su dodali Loren Fatović, Luka Lončar i Josip Vrlić, dok je trostruki strijelac za Crnu Goru bio Aleksandar Ivović.

U dvoboju protiv Crne Gore Hrvatska ni u jednom trenutku nije bila u zaostatku, u prvoj minuti je povela golom Vukičevića, a Crnogorci su uspjeli tek jednom poravnati, na 3:3 sredinom druge četvrtine. No uslijedila su tri uzastopna pogotka naših reprezentativaca za miran nastavak dvoboja.

Hrvatska će tako posljednjeg dana Igara, u nedjelju, od 4 sata po hrvatskom vremenu igrati za peto mjesto protiv pobjednika susreta Italija - SAD.

Kasnije u petak u polufinalu vaterpolskog turnira igrat će Grčka - Mađarska i Srbija - Španjolska.