FRANCUSKI LIGA KUP

PSG - LYON 6:5 Parižani u drami penala osvojili liga kup

PSG je sinoć na penale pobijedio Lyon 6:5 i osvojio francuski liga kup. Nakon 120 minuta nije bilo golova.

U vrlo dobroj utakmici na Stade de Franceu PSG je imao bolje šanse, ali je briljirao Lyonov golman Lopes s čak 11 obrana. Najveću šansu aktualni prvaci imali su u 87. minuti kad je Lopes fantastičnom reakcijom izvadio Neymarov udarac glavom iz rašlji.

Obje momčadi bile su dosta umorne budući da nisu igrale natjecateljske utakmice tri mjeseca i pobjednika su odlučili penali. Prvih deset udaraca s bijele točke bilo je precizno, a prvi koji je "trepnuo" bio je Bertrand Traore čiji je udarac obranio Navas. Trofej PSG-u donio je Pablo Sarabia odlučujućim penalom.

Za PSG je od prve minute igrao Neymar, ali nije bilo Kyliana Mbappéa koji se teško ozlijedio na kup utakmici protiv Saint-Etiennea prije nekoliko dana. Parižanima je ovo deveta titula pobjednika francuskog liga kupa.