TUDOR POTOPLJEN U DERBIJU Adebayor hat-trickom uništio Galatasaray

U DERBIJU 27. kola turskog prvenstva Igor Tudor i njegov Galatasaray doživjeli su bolan i uvjerljiv poraz 4:0 kod Basaksehira, trenutačno drugoplasirane momčadi lige.

Junak velike pobjede bio je nekad slavni napadač Arsenala, Real Madrida i Manchester Cityja Emmanuel Adebayor. 33-godišnji Togoanac otvorio je svoj privatni show u 11. minuti, zabivši za 1:0, a u 44. je povisio na 2:0. Samo dvanaest minuta drugog poluvremena bilo mu je dovoljno za treći gol, u 57. je postavio 3:0, a Tudoru nisu pomogle ni slavne rezerve Lukas Podolski i Sneijder koji su ušli u igru u 67. minuti. Priču je zaključio Pektemek golom za 4:0 u 86. minuti.

Domaći igrači potpuno su nadigrali goste koji su uputili samo četiri udarca, a nijedan nije išao u okvir gola.

Bešiktaš je vodeći sa 61 bodom, Besaksehir ima 56 bodova, Fenerbahče šest manje, a Galatasaray je četvrti s 49 bodova.