Baš kao 1995.: Hrvatska protiv Litve u polufinalu Eurobasketa!

HRVATSKA će u polufinalu Eurobasketa igrati protiv Litve koja je svladala Italiju s 81:77. Hrvatska i Litva su već jednom igrali u polufinalu Eurobasketa, 1995. godine kada je Litva na krilima Sabonisa slavila s 90:80.

Sjajno je Litva otvorila četvrtfinalnu utakmicu i povela s 11:4, a prvu četvrtinu riješila svoju korist s 22:15 uz šest poena Kalnietisa. Puno bolje su Talijani odigrali drugih deset minuta te na poluvremenu stigli na samo jedan poen zaostatka (40:39).

Talijani su u trećoj četvrtini stigli do preokreta, te su na krilima Belinellija poveli s 56:53, a u posljednjih deset minuta ušlo se s 58:57 za Italiju. Međutim Litva je serijom 15:0 otvorila četvrtu četvrtinu i riješila pitanje pobjednika.

Kalnietis je utakmicu završio sa 17 poena, sedam skokova i pet asistencija. Najbolji u poraženoj momčadi bio je Belinelli koji je postigao 22 poena.