SRBIJA KORAK DO RAJA Kolarov srušio Irsku u Dublinu i odveo "orlove" prema SP-u

NAKON osam godina čekanja Srbija je na koračić od plasmana na Svjetsko prvenstvo. Momčad Slavoljuba Muslima je u 8. kolu kvalifikacija za SP u Rusiji slavila u Dublinu 1:0 golom Aleksandra Kolarova u 55. minuti.

All Goals - Ireland 0-1 Serbia 05.09.2017 by sonjamacleod

Srbi su ovom pobjedom zadržali četiri boda prednosti ispred Walesa i u preostala dva kola će im jedna pobjeda, protiv Austrije u gostima ili Gruzije kod kuće, biti dovoljna za prolazak. Srbija je zadnjih 25 minuta susreta igrala s igračem manje, nakon isključenja Maksimovića, ali je uspjela obraniti vodstvo.

Austrija je u toj skupini kod kuće remizirala s Gruzijom 1:1 i zadržala tek teoretske izglede za drugo mjesto, a Wales je slavio u Moldaviji 2:0 golovima Robson-Kanua u 80. i Ramseya u 93. minuti.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Na ostalim susretima Španjolska je pregazila Lihtenštajn 8:0 dok je Italija golom Immobilea minimalno slavila protiv Izraela. Makedonija i Albanija su remizirale 1:1.

Skupina D:

Irska - Srbija 0:1 (Kolarov 55')

Moldavija - Wales 0:2 (Robson-Kanu 80', Ramsey 90'+3')

Austrija - Gruzija 1:1 (Schaub 43' / Gvilia 8')

Skupina G:

Lihtenštajn - Španjolska 0:8 (Ramos 3', Morata 15', 54', Isco 16', Silva 39', Aspas 51', 63', Goppel 89'-ag)

Italija - Izrael 1:0 (Immobile 53')

Makedonija - Albanija 1:1 (Trajkovski 78'-11m / Roshi 53')