Europa liga

Trener Krasnodara: Dinamo je težak i zanimljiv protivnik

DINAMO je u 1/16 finala Europa lige za protivnika izvukao ruski Krasnodar. Momčad je to koja je ove sezone bila treća u skupini Lige prvaka zajedno s Chelseajem, Sevillom i Rennesom.

Trener joj je od 2018. godine Murad Musaev, koji je za klub vezan cijelu svoju karijeru. U Krasnodaru je od 2005., a 13 godina je radio u akademiji i rezervnoj momčadi prije no što je preuzeo prvu momčad. O Dinamu je nakon ždrijeba za službenu stranicu kluba kazao sve najbolje.

Krasnodar je trenutno osmi u ruskoj Premierligi

"Posljednjih godina Dinamo ne igra dobro samo u hrvatskom prvenstvu nego i u europskim natjecanjima. Prošle sezone su u Ligi prvaka osvojili pet bodova u skupini s Manchester Cityjem, Šahtarom i Atalantom, a ove sezone su u Europa ligi osvojili prvo mjesto. Siguran sam da ćemo u 1/16 finala igrati protiv teškog i zanimljivog protivnika", kazao je Musaev.

Njegova momčad je trenutno osma u ruskoj Premierligi s 27 bodova. Ipak, u posljednja dva susreta protiv Rotora iz Volgograda i Lokomotiv Moskve Krasnodar je slavio rezultatom 5:0.