NBA: Boston namučio Indianu, Miami siguran protiv Magica, rekord karijere Trevora Arize

NAJBOLJA momčad NBA lige Indiana Pacersi sinoć su sa 102-97 pobijedili Boston Celticse, a Paul George je zabio deset koševa u zadnje četiri minute.

George je utakmicu završio sa 25 pogodaka i osam skokova za Pacerse (45-13), dok je Lance Stephenson dodao 16 koševa, devet skokova i šest asistencija.

To je bila četvrta uzastopna pobjeda za Pacerse, ali do nje nisu došli lako. Celticsi (20-40) su vodili do polovice zadnje četvrtine zahvaljujući dobroj igri Rajona Ronda (12 koševa, 11 asistencija) i Krisa Humphriesa (18 pogodaka, 10 skokova) prije nego su gosti pojačali obranu. Jeff Green je bio najučinkovitiji Celtic sa 27 pogodaka.

Heat sedam zaredom

U Miamiju je Dwyane Wade zabio 24 koša, a LeBron James je, noseći novu plastičnu masku, gotovo upisao triple-double u samo tri četvrtine igre sa 20 koševa, devet skokova i sedam asistencija u pobjedi Heata nad Orlando Magicom.

Heatu (42-14) je to bila sedam uzastopna pobjeda i 10 u 11 utakmica, dok je Magic pao na 18-43.

U redovima Magica najučinkovitiji je bio Tobias Harris sa 20 pogodaka, dok je Nikola Vucevic dodao 18 koševa i 10 skokova.

Magic se približio na sedam koševa u trećoj četvrtini prije nego je Shane Battier pogodio tricu i još jedan šut, a Wade i LeBron James su iskombinirali još jedan pogodak te Chris Andersen promašio i iznenada je Heat vodio sa 14 koševa.

Portland u trećoj četvrtini slomio Nuggetse

Portland Trail Blazersi su sa 102-96 pobijedili Denver Nuggetse i Portland sada ima omjer od 12-3 protiv suparnika iz Sjeverozapadne divizije ove sezone što nema ni jedna druga NBA momčad.

LaMarcus Aldridge, koji je propustio prethodnih pet utakmica zbog ozljede, zabio je 16 koševa uz sedam skokova. Robin Lopez je bio najbolji strijelac na utakmici sa 18 pogodaka i devet skokova. Damian Lillard je "ubacio" 17 koševa, a Nicolas Batum devet koševa uz 16 skokova i šest asistencija za Trail Blazerse kojima je ovo peta uzastopna pobjeda.

Kenneth Faried, Evan Fournier i Randy Foye su svaki zabili po 16 koševa za Nuggetse (25-33), koji su izgubili deset od zadnjih 11 utakmica.

Portland je nadigrao Nuggetse sa 13-5 u razmaku od tri minute u trećoj četvrtini za svoje najveće vodstvo na utakmici od 73-60. Nakon toga su se Nuggetsi približili na šest koševa, ali ne bliže od toga.

Posebno uvjerljivi bili su Clippersi s +32 protiv Pelicansa, a na krilima Thorntona Netsi su kod Bucksa učvrstili svoj status unutar osam ekipa Istoka. Clevelandu 28 poena Irvinga nije bilo dosta za izbjegavanje poraza kod Memphisa, a Wizardsi su uz 40 poena Trevora Arize (osam trica), što mu je najbolji učinak karijere, svladali Sixerse.